شرکت پادرا سرم البرز در سال 1395 با هدف تولید محصولات مشتق از پلاسما و به طور خاص محصولات مشتق از پلاسمای هایپرایمیون تاسیس گردید. مراحل تحقیق و توسعه پادرا سرم در فاز اول بر روی پاد زهر مارگزیدگی و عقرب‌زدگی متمرکز گردید و در شتابدهنده پرسیس‌ژن فعالیت های این شرکت آغاز شد. با تکمیل مراحل تحقیق و توسعه و تولید نمونه اولیه، فرآیند جذب سرمایه‌گذار خصوصی صورت گرفت و پس جذب سرمایه‌گذار نسبت به طراحی خط تولید مطابق روش خالص سازی توسعه داده شده اقدامات لازم صورت گرفت.
به منظور شروع فعالیت تولیدی، مرکز رشد بهنود فارمد البرز به عنوان زیرساخت اشتراکی انتخاب گردید و تا پایان سال 1396 نصب و راه اندازی خط تولید نیز به سرانجام رسید و اولین پالایشگاه پلاسما در ایران به بهره برداری رسید.
در سال 1397 تولید صنعتی اولین محصولات در دستور کار قرار گرفت و در مهر ماه همان سال، اولین سری ساخت محصول ScoFab (پادزهر عقرب‌زدگی) تولید گردید. در زمستان سال 1397 تائیدیه های لازم از سازمان غذا و دارو ایران اخذ گردید و در اردیبهشت ماه سال 1398 مطالعه بالینی این محصول به پایان رسید که زمینه‌ساز ورود به بازار و صدور گواهی GMP گردید.
در سال 1400 نیز پس از سپری شدن موفقیت آمیز مطالعه بالینی، محصول SnaFab جهت درمان مارگزیدگی وارد بازار دارویی کشور شد.
شرکت پادرا سرم البرز از سال 1398 به عنوان تنها تولیدکننده داخلی سرم های ضد زهر مار و عقرب با رعایت اصول cGMP، تامین بیش از 80% پادزهر مورد نیاز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران را بر عهده دارد.

 

EnglishIran